Rüzgar Türbinleri

BDK Energy is only licenced to produce and distribute AWM in Turkey premises. That’s why these page is only designed Turkish for our local customers. To gain more information in English, about the AWM, please visit : https://www.thearchimedes.com/

 

ART, Arşimet Rüzgar Türbinleri; Tarihi; Ar-ge Aşaması, ve günümüze kadar ki süreç…

BDK Enerji, Rüzgar Enerjisi sektöründe, yatay ve dikey eksenlerden sonra, çığır açan “Spiral Eksen” kavramını, “ART“, Arşimet Rüzgar Türbinlerinin muhteşem dizaynı ve özellikleriyle birleştirerek, Güney Kore’den, Türkiye’ye getirdi ve üretimine başladı. %38 gibi bir verimlilik oranıyla, muadillerinden çok daha üstün verimi. 45 db ‘in altında ölçülen gürültü seviyesiyle balkonunuzda dahi kullanıma imkan sunarak kentsel rüzgar türbinlerinde devrim etkisi yarattı. Arşimet’in çalışmalarından örneklenerek 7 yıllık Ar-Ge çalışmalarının ardından geliştirilen Spiral eksen sayesinde, rüzgarın yönünü tamamen mekanik olarak algılar. Elektromekanik aygıtlarla yön tayini yapan türbinlerden daha dayanıklı, daha verimlidir ve daha az bakım ister. Elektromekanik hiç bir aygıtın bulunmaması bakım masraflarını yarı yarıya  bertaraf eder. Kuşlara zarar vermemesi ve gülü andıran yapısı ile daha bir çok özelliği içinde barındıran ART, BDK Enerji ayrıcalığıyla Tüm Türkiye’de.

Boyutlar

 

Arşimet Rüzgar Türbinleri, kısaca ART 2.5 m/s nin altındaki rüzgar hızlarında çalışmaya başlayan. 60 dereceye kadar etkili bir açı ile rüzgarı içine alan. Tüm aksamları mekanik, hiç bir elektriksel devre yazılımı bulunmayan. Dayanıklı, verimli, sessiz ve müthiş aerodinamik yapısıyla hem şık hemde şehir türbülanslarına uygun yerli üretim, rüzgar türbinleri.

 

Grafikler ;

 

Özellikleri ;

   

ART, Arşimet Rüzgar Türbinleri’ nin Avantajları;

Adsız5

Bayimiz Olmak İçin Hemen Başvurun