Dünyanın Her Yerinde Elektrik Üretin

Elektrik enerjisi üretmek, tüm santrallerde aynı sonuca endekslidir. Eğer kullandığınız kaynak hareket ediyorsa, alternatör devreye girer ve elektrik üretimi başlar. Yani, elektrik enerjisi, bir dinamik kaynağın hareketinden faydalanılarak elde edilir. Yakın zamana kadar, hareket akarsulardan ve termik enerji ile suların ısıtılmasından elde edilmekteyken. Günümüzde endüstriyel boyutlarda enerji sağlayabilen rüzgar türbini uygulamaları yaygınlaşmaktadır. Zira fark edilmiştir ki, hiçbir çaba gerektirmeden, doğal akış içerisinde rüzgar asla sona ermeyecek bir dinamik kaynaktır. Dünya var oldukça yenilenebilir enerji kaynaklarının en tükenmez olanlarından birisi kuşkusuz rüzgardır. Bu durumda, rüzgar türbini kullanarak elektrik enerjisi üretmekde, sonsuz bir enerji kaynağı elde etmek anlamına gelmektedir. Ayrıca, yenilenebilir enerjinin tek maliyeti de kurulum ve bakım olacağından. Olağanüstü düşük maliyetlerle elektrik enerjisi üretmek mümkün olabilecektir.

Rüzgar Dünyanın Her Yerinde

BDK Enerji olarak, bütünüyle yerli üretim ve geleneksel rüzgar türbini ürünlerine göre %38 verimli çalışmakta olan. 45 DB’in altında gürültü seviyeleri ile, ART Rüzgar Türbinlerini ülkemize ve tüm dünyaya sunmaktan gurur duyuyoruz. Bütünüyle temiz ve yenilebilir enerji kaynağı olarak, güneş enerjisi ile birlikte, tüm dünyanın yöneldiği bu teknolojiyle, dünyanın herhangi bir noktasında, bedavaya elektrik üretmek mümkündür.

Enerji İthal Eden Türkiye;

Türkiye’nin enerji konusunda dışa bağımlı olması gerçeğinden yola çıkarak, bu bağımlılığı kaynağında kesmek, 85 milyon için devasa bir elektrik santrali değil de, her ev için küçük bir santral ile mümkün olabileceği kanısında ve iddiasındayız.

Eğer her birey ülkesi için kendi üzerine düşen sorumluluğu üstlenip evinin yada işyerinin çatısı veya bahçesine küçük yatırımlarla yenilenebilir enerji santralleri kurarsa. Devlet bu konuda vatandaşlarını teşvik eder ve vergi indirimleri gibi kanunlara yönelirse. Enerji konusunda tam bağımsız bir Türkiye’nin önü açılacak ve belki enerji ithal eden bir ülke olmaktan. Enerji ihracatı olan bir ülke konumuna gelebiliriz.

Üretimini yaptığımız yenilebilir enerji kaynaklarından,  ART rüzgar türbini ürünlerinin, satışını yapmak üzere, bayilikler de verdiğimiz ürünlerimizle tanışmak ve bayilik hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayınız. Geleceğin en önemli yatırım araçlarından birisi olan rüzgar türbini ürünleri ile, son derece verimli bir iş alanına sahip olabilir ve hem kendinizi, hem de dünyayı memnun edebilirsiniz.