Her Eve Bir Enerji Santrali

Elektrik, hareket kaynaklarından alınan dinamiğin, yani hareketin; kimyasal enerjiye dönüşmesi ile elde edilir. Bir başka tanımla, hareket eden bir cisim, uygun donanımla donatıldığında elektrik enerjisi üretebilecektir. Örneğin, bir su kaynağı akarken bir çarkı çevirebilir veya bir buhar bacası ucundaki türbini çevirebilir. Veya tüm bunlardan çok daha kolay elde edilebilecek, hatta kendiliğinden gerçekleşecek rüzgarın önüne bir pervane konularak dönmesi sağlanabilir.

Rüzgar, iklim koşullarına bağlı olarak değişmekle birlikte. Uygun lokasyonda, yılın her gününde kendiliğinden gerçekleşen bir doğa olayıdır ve hiçbir maliyeti yoktur. Ayrıca kullanacağınız yenilenebilir enerji kaynağı olan rüzgar türbini de rüzgarın niteliği üzerinden hiçbir etki yaratmayacağından. Doğal dengeye de etki etmeyecektir. Üstelik rüzgar türbinlerinin bir başka sorunu olan kuş çarpmaları ve bu sebepten yaşanan arızalarda. Kuşların ART’ı konik yapısından dolayı kapalı bir cisim olarak algıladığı için bertaraf edilmektedir.

Art, Arşimet Rüzgar Türbinleri;

Peki BDK Enerji tarafından üretilen Arşimet Rüzgar Türbini ürününü tanıyor musunuz? Kentsel veya bir başka deyişle evsel enerji üretimi için efektif bir çözüm olan Arşimet  Rüzgar Türbini ile. Hemen her binanın kendine ait bir enerji santrali olabilir. Maksat yenilenebilir enerji üretmek ve bunu çok ucuza, hatta bedavaya mal etmekse, rüzgar türbini en doğru tercihtir. Tabii BDK Enerjinin sunduğu Türk Malı ART Rüzgar Türbini ürünleri gerek görüntüleri. Gerekse verimlilikleri ile, çok daha çekici bir ürün olarak öne çıkmaktadır.
Hali hazırda devlet tarafından teşvik edilen her hanenin kendi elektriğini üretmesi uygulamasının gelecekte artarak yayılması.

Bu sektörde çok sayıda oyuncunun var olması beklenmektedir. BDK enerji olarak, yenilenebilir enerji sektöründeki yatırımlarımızı ülkemizle buluşturacak müteşebbislere bayilik veriyor. Edirne’den Kars’a tüm ülkemizin bu sayede katma değer elde etmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Siz de bayilik hakkında detaylı bilgi almak ve bayimiz olmak isterseniz. İletişim sekmesinden bize ulaşabilir veya bayilik sekmesinden hemen başvuru yaparak BDK Enerji yetkililerinin size ulaşmasını bekleyebilirsiniz.

BDK Enerji