HydroHold

HydroHold Nedir?

HydroHold toprağı sürekli nemli tutarak, toprak sertleşmesini azaltır. Topraktaki suyun buharlaşmasını ve toprak yapısını düzelterek erozyonu önler.

HydroHold

Toprak katkı maddesi olarak üretilen, bahçelerde, seralarda ve çevre düzenleme işlemlerinde kullanılan suyun tasarruf edilebilmesini sağlayan bir malzemedir. 

Kullanım Alanları
  • Tarımın her alanında; su tasarrufu ve ürünün verimli olabilmesi için,
  • Az yağmur alan bölgelerde, kurak topraklarda üretilmesi istenen ürünün sürekli ıslak ve nemli istenmesi durumunda,
  • Fidan, fide ve ağaçlandırılmak istenen bölgelerde,
  • Çimlendirme ve peyzaj işlemlerinde,
  • Tarım, sera, bahçe ve saksı uygulamalarında,
  • Toplanmış mahsulün taşınırken veya depolanırken sağlıklı ve uzun süreli muhafaza edilmesinde
  • Toprak ve su ile ilgili benzer durumlarında hepsinde kullanılabilir. 
Topraktaki İşlevi

Kök parazitlerine karşı duvar görevi görür. Su tüketiminde %70’e varan tasarruf sağlar ve ayrıca değişen hava koşullarında bitkilerin zarar görmeden büyüyüp beslenmesinde etkilidir. 

Çevreye Etkisi

Laboratuar uygulamalarında her türlü test ve sınaması gerçekleştirilip, hayvanlara, bitkilere, çevreye, insana ve yeryüzü suyuna karşı herhangi bir yan etkisi olmadığı tespit edilmiştir. 

Sıkça Sorulan Sorular

HydroHold Nedir? Neden Kullanılır? 
Toprak içindeki besleyicileri aktif tutan ve toprağın sututma kapasitesini arttıran, toprakta mamul kalitesinde fayda sağlayıp su tasarrufuna gidilebilmesi için hazırlanmış bir üründür.
HydroHold Nasıl Etki Eder? 

HydroHold toprakta kullanıma hazır edildiğinde, bitki kökleri ihtiyaç duyduğu su için, HydroHold’un suyu içine hapsetmiş jel oluşumuna yönelerek ihtiyacını karşılayacaktır.  

HydroHold’un Zararı Var mıdır? Güvenli midir?

Laboratuvar çalışmalarında HydroHold’un herhangi bir zararı tespit edilmemiştir. Aksine hapsettiği suyla bitkinin yeterli oranda sulanmasını sağlamakta, sulamada kullanılacak suyun tasarruf edilmesinde fayda sağlamaktadır.

HydroHold Ne Kadar Su Tasarrufu Sağlar?

%70’e varan oranlarda su tasarruf sağlayabilmekte, kullanılan mahsule ve iklim koşullarına göre bu oran değişiklik gösterebilmektedir.

HydroHold Ne Kadar Toprakta Kalır?

Suyu hapsedip bitkiye aktarılması ve yeniden suyu hapsetmesi süreçleri tekrar ederek minimum 4 yıl bu işlemler yenilenebilmektedir.

Emilen Suyun Ne Kadarı Bitki Tarafından Kullanılır?

HydroHold’un hapsettiği suyun %98’i bitki tarafından kullanılmaktadır.