Rüzgar Türbini Nedir?

Rüzgar Türbini Nedir?

Rüzgar Türbinlerinde, Elektrik, potansiyel enerjinin, kinetik enerjiye dönüştürülmesi ile elde edilen bir kaynaktır. Enerjinin kutuplar arasında hareket etmesi biçiminde de ifade edilir. Tabii hareketin dışında enerji sağlayan modern bir yöntem olan Güneş enerjisi de, harekete ihtiyaç olmaksızın güneşin fotonlarından elde edilen bir enerji tipidir ki, oldukça komplike bir tarifi söz konusudur. Rüzgar türbini ise son derece basit bir anlatıma sahiptir. Rüzgar eser, türbin döner ve enerji oluşur. Hali hazırda gelişmiş yenilenebilir ürünleri kullanılarak her iki yöntemle de üretim yapabilmek mümkün olup, Özellikle firmamızın sunduğu Arşimet Rüzgar Türbini ürünleri, yenilenebilir enerji piyasasında çığır açacak niteliklere sahiptir.

Peki Rüzgar Türbini tam olarak nedir?

Rüzgar, doğada ısı farkları ile meydana gelen kaçınılmaz ve engellenemez bir hareketlenmedir. Hatta doğanın sağlıklı işlediğinin bir göstergesi olarak da kabul edilmektedir. Dolayısıyla bu dinamik enerji tipi sonsuzdur demek hiç de yanlış bir tanım değildir. Rüzgar türbini ise, bu sonsuz enerjinin önünde duran ve onun hareketi ile devreye giren bir döner makinedir. Bu makine döndükçe üzerine entegre alternatöre güç verir ve alternatör enerji üretir. Bu cihazı bir jeneratör gibi düşünebilirsiniz. Jeneratörler üzerlerindeki alternatörü çevirmek için benzinli bir motor kullanırken, rüzgar türbini doğanın hareketlerini enerjiye dönüştürür. Dolayısıyla hiçbir yanma, kaynak tüketimi veya doğanın yönünün değiştirilmesi durumu söz konusu olmaz ve sonsuz enerji üretimi, sıfır maliyet bütünüyle temiz biçimde elde edilebilir.

BDK enerji olarak rüzgar türbini üretiminde bir devrim yapıp, Arşimet tipi, Nautilus biçimli rüzgar türbini ürünlerini üreterek, daha verimli, uzun ömürlü ve şık ürünleri piyasaya sunduk. Ticaret yapanlar için ciddi bir alan teşkil eden ürünlerimizin satışını yapmak üzere bayilik vermekte ve tüm yatırımcıları bu sektörde faaliyet yapmaya davet etmekteyiz. Bayilik hakkında dilediğiniz zaman bizi arayabilir ve bilgi talep edebilirsiniz.

Rüzgar Türbinimizin Montajından Görüntüler…