Yenilenebilir Enerji ile Dünyayı Kurtarın

Dünyamızın ne kadar büyük bir tehlikeyle yüz yüze olduğunu hepimiz iyi kötü biliriz. Çoğu zaman elimizden bir şey gelmediğini dillendirsek de aslında bu pek de doğru değildir. BDK Enerji olarak biz görüyoruz ki batıda hemen her ülkede uzun yıllardır teşvik edilen ve günümüzde pek çok ülkede aktif biçimde kullanılan yenilenebilir enerji kaynakları, yeşil bir enerji dünyasının elde edilmesinde en önemli faktörlerdir. Örneğin Almanya’da sadece Rüzgar Türbini değil, güneşlenme oranları güney ülkelerine göre daha düşük olmasına karşın, güneş enerjisi ürünleri de kullanılmaktadır. Bazı batı ülkelerinde, çatılarını güneş enerjisi paneli ile inşa eden ev sahipleri bazı vergi tiplerinden muaf dahi tutulmaktadır. Yani Batı yenilenebilir enerji için çoktan hazırdır.

 

Peki bizde durum nedir?

2012 yılı itibariyle çıkarılan yönetmelikler gereğince serbest tüketici ve hatta üretici olabilmek ev sahipleri için mümkün hale gelmiştir. Artık evinizde bir rüzgar türbini varsa, kendi enerjinizi üretebilir, hatta fazlasını devlete satabilirsiniz. Doğaya hiçbir zararı olmayan, bütünüyle yenilenebilir enerji sıfatı taşıyan rüzgar türbinleri ve güneş enerjisi panelleri ile, her geçen gün daha fazla enerji üretildiği ve piyasaya sunulduğu bilinmektedir.


Biz BDK enerji olarak, evsel elektrik üretimi için, en azından hanenin kendi elektriğini üretebileceği rüzgar türbinlerini halkımıza sunmaktayız. Bu yalnızca bir başlangıç. Kamuoyunu aydınlatmak, bireysel enerji üretimine katkıda bulunmak  için dünyanın en verimli kentsel ev tipi Rüzgar Türbinlerini Türkiye’nin hizmetine sunuyoruz. 

Biz biliyoruz ki, büyük meblağlı yatırımlar MW lık enerji santralleri, çoğunlukla yabancı sermayelere katkı sağlamakla birlikte yurdun enerji ihtiyacını yalnızca bir nebze olsun rahatlatacaktır. Ancak tüketimi kaynağında azaltmak ve her bireyin küçük yatırımlarla kendi enerjilerini üretmelerini sağlamak, bu konuda onları teşvik etmek ve kamuoyunu aydınlatmak, yurdumuzun enerji yükünü hafifletecek bu ideal tüm Türkiye’ye yayıldığında enerjide Tam Bağımsız bir Türkiye’nin önünü açacaktır.

Bu sebeple BDK Enerji olarak sesimizi tüm Türkiye’ye duyurmaya, bu ideali kulaktan kulağa karşılaştığımız herkese anlatmaya devam ediyoruz. Her bireyi kendi enerjisini üretmeye davet ediyoruz.

 

Yerli üretim rüzgar türbinlerimizin satışını yapmak ve bayilik almak isteyen girişimcilere ise, sektörde ciddi bir yer edinebilecekleri bir imkan sağlamaktayız. Gelişen yenilenebilir enerji sektöründe, rüzgar türbini satış ve pazarlamasını yaparak, hem doğanın korunmasına, hem milli ekonomiye hem de kendi ticari geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Bayilik için hemen bayilik sekmesinden formu doldurun ve başvurunuzu yapın.